Książkowe polecajki Haliny - październik

 

Witam serdecznie moi kochani.

Czytaliście „Aptekarkę” – Magdy Skubisz?

„Prawdę o tobie mówią, że niedługo bezczelnością więcej ludzi wpędzisz w chorobę, niż wyleczysz! Charakter masz nie do pozazdroszczenia, ale hardość i duma nie jest dla wiejskich bab, zapamiętaj to sobie”. – Cytat pochodzi z „Aptekarki” pierwszej części „Sagi rodu Tyszkowskich” Cytat, który świetnie określa główną bohaterkę Katję, inteligentną dziewczynę z charakterem i ciętym językiem niczym brzytwa, wychowaną przez przybranego ojca, zielarza Batkę, na niezależną i pewną siebie kobietę, nieodpowiednio jak na tamte czasy.

Pierwsza część towarzyszyła mi w wycieczce do Bieszczad, Ta powieść tak pięknie wpasowała się w naszą podróż po ziemiach bieszczadzkich i w historię tego regionu. Uzupełniła wspaniale wiedzę, którą zaserwowała nam nasza przewodniczka. Biorąc „Aptekarkę” ze sobą w podróż, nie przypuszczałam nawet, jak bardzo ta książka jest powiązana z miejscami, które mieliśmy okazję zwiedzić. Przypadek? Nie sadzę, bo wszystko jest zawsze po coś. Sądzę, że książka wybrała się ze mną w podróż po to, żeby przybliżyć mi ten region i jeszcze bardziej mnie nim oczarować. Poznałam miejsca, w których rozgrywa się akcja książki i zobaczyłam, jak teraz wyglądają. Niesamowite przeżycie.

Teraz czas na część drugą – Czarci ogród, tym razem opowiedzianą z perspektywy Tyszkowskiego. Jestem ogromnie ciekawa lektury tej książki. Seria wyróżnia się niesamowicie pięknymi okładkami, które dla takiej sroki okładkowej, jak ja ma dodatkowe znaczenie.  

Magda Skubisz – Czarci ogród – premiera 26 października 2022 r. – Wydawnictwo Media Rodzina

#współpracabarterowa #materiałreklamowy Wydawnictwo Media Rodzina

 

******

Drugi tom SAGI RODU TYSZKOWSKICH, zapoczątkowanej Aptekarką.

Wskutek niecnej intrygi pewnej szlachcianki Katja wymyka się Antoniemu z rąk. Rozdarty bólem beznadziejnego uczucia do dziewki z ludu, miotający się od miłości do nienawiści i od pogardy do uwielbienia, udręczony Tyszkowski robi to, co umie najlepiej: bezlitośnie dręczy innych. Wartkie koleje niemożliwego związku tych dwojga wzbogaca genialne tło obyczajowe: modne hobby szlachcica-kretyna z sąsiedniego dworu, przerażające praktyki kobiece i kidnaping w dziewiętnastowiecznym wydaniu.

Opowiedziany z perspektywy Tyszkowskiego Czarci ogród pozwala wejść w skórę wyniosłego szlachcica, co jest bezsprzecznie paskudnym doznaniem, i wraz z nim udać się w brawurową podróż po meandrach dziewiętnastego wieku, co jest z całą pewnością doznaniem niezapomnianym.

*****





Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

WYWIAD Z MAŁGORZATĄ LIS

Zapach śmierci

Na granicy życia i śmierci - recenzja